Home » Accessories, Inspiracija, Stil » Geek chic

Geek chic

Čuli?!? Istraživanja su pokazala da su kompjuteraši najbolji ljubavnici i da ih žene najviše vole.  Geeks su pored toga zanimljivi, zabavni, vrlo često skromni i dogovorljivi, stoga- vode! 🙂

Prema nekim definicijama, Geek je osoba obuzeta strašću prema nekoj uskoj vrsti znanja, uglavnom izvan uobičajenoga. Riječ je o vrlo bistroj osobi ( ponekad potencijalno ovisnoj o računalima, vrlo bistrom korisniku ili programeru), osobi vrlo zaintere siranoj za tehnologiju, naročito računalnu i nove medije.

Kako su geekovi vješti s računalima, u našem društvu neki koriste i izraz haker, iako haker ipak ima neko drugo značenje. Nadalje, geekom se naziva i vrlo inteligentna osoba, jake koncentracije, koja strastveno obavlja svoj posao ( naročito tehničke poslove).

Međutim, geekovi nisu samo osobe koje vješto barataju s računalima, može netko biti i geek fizike, matematike, sci-fi, geek raznih znanosti, filma, kazališni geek, povijesni, glazbeni, geek umjetnosti, književnosti, filozofije…

Iako se u našem društvu geek često spominje  i pogrdno, valja ga razlikovati od štrebera ( nerda) i promatrati ga kao pravog “manijaka” za nešto, osobu koja određene djelatnosti obavlja  strastveno, spontano i s lakoćom.

Današnji geekovi modno su osviješteni iako nikako i opsjednuti vlastitim izgledom i modom. U svom ormaru najčešće drže T -shirts jakih printeva ( ponekad neobičnih natpisa, natpisa neke grupe ili Star Treck printa), vrlo casual i funkcionalnu garderobu, ponekad dioptrijske naočale.

S obzirom na njihovu veliku popularnost i u modnom svijetu, kao inspiracija za kolekciju proljeće/ljeto 2010 poslužili su i modnoj kući Etro…

[youtube id=”L8-pOL-kKM0″ w=”480″]

Posted by on Jun 6 . Filed under Accessories, Inspiracija, Stil. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Najnovije

Best of the haute couture fashion SS2021

© 2022 marla-design.com. All Rights Reserved. Log in - Powered by MARLA